Zoomlion Cifa Makine Sanayi

Sinan Tektaş

Zoomlion Cifa Makine Sanayi ve Tic. A.Ş. Hakkında

Zoomlion Cifa Makine Sanayi

Dünyanın en büyük iş makineleri üreticilerinden biri olan Zoomlion, Türkiye’deki yatırımları kapsamında iş makineleri pazarındaki etkinliği artırıyor.

Zoomlion Türkiye, açılışları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay Samsun ve Trabzon’da yapılan açılışların ardından 15 Aralık’ta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet verecek olan Elazığ Cad. D440 Karayolu AZC Plaza No: 231 Yelişehir-DİYARBAKIR'da açıldı. Açılış törenine çok sayıda davetli katıldı.

Tüm Türkiye’ye Satış ve Satış Sonrası Hizmet

Zoomlion Cifa Makine Sanayi

Zoomlion Türkiye Diyarbakır Satış Süpervizörü Orçun Orazlı: “Zoomlion olarak “Müşteriler için sürekli değer yaratmak” felsefesine bağlı kalarak, Türkiye’deki yapılanmamızı her geçen gün büyütmeye devam ediyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Samsun ve Trabzon lokasyonlarının ardından Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet verecek Zoomlion Türkiye Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’müzü de hizmete sunarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için satış ve satış sonrası hizmet ağımızı Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmayı hedefliyoruz. Bize destek olan, güvenen müşterilerimiz ile birlikte geleceğe güvenle bakıyoruz. Her zaman müşterilerimizin yanındayız. Yeni tesisimizin tüm bölgeye ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dileriz” dedi.

ZOOMLION CIFA Makine Sanayi ve Tic. A.Ş. Tarihçesi

 28 Eylül 1992 tarihinde kurulan Çin'in en büyük iki, dünyanın ise en büyük 10 iş makinası üretici firması olan Zoomlion Heavy Industry Science and Technology Co., Ltd.şirketinin Türkiye'de 2018 yılında iş makinası üretimi için kurduğu %100 yabancı sermayeli bir şirkettir. Dünya'da 30.000 üzerinde çalışanı bulunan ve çeşitli Avrupa markalarını satınalarak büyüyen Zoomlion firması Türkiye'de de büyümeye devam etmektedir.

Zoomlion akıllı üretim (IM) yoluyla; programlama, endüstriyel yapay zeka, dijital ikiz ve endüstriyel internet teknolojilerinden yararlanarak 6 dakikada bir ekskavatör ve 18 dakikada bir kule vinç ile mikser kamyonu üretiyor. Zoomlion’un Hafriyat Makineleri Smart Park’ı; 1,5 ila 50 tonluk kapsamlı bir tonaj aralığı ile 30 milyar Yuan’a (4,22 milyar ABD Doları) ulaşan yıllık üretim değeri sayesinde yıllık 50 bin adet ekskavatör üretim kapasitesi ile hizmet veriyor.

Smart Park, yedi atölye ve altısı tamamen personelsiz üretim hattı olmak üzere 61 akıllı üretim hattına sahip. Dünyanın en gelişmiş IM fabrikalarından birine sahip olan Zoomlion, yüzde 100 temel işlem verisi toplama oranıyla; malzeme hazırlama, kaynaklama, işleme, boyama, montaj ve hata ayıklamaya kadar tamamen işlevsel IM operasyonlarını elinde bulunduruyor.

Zoomlion İş Makinaları

Zoomlion Akıllı Sanayi Şehri; beton, mobil vinç, havada çalışma ve hafriyat makinelerinden oluşan 4 ana akıllı park, 4 yedek parça merkezi, 8 ulusal düzeyde inovasyon platformu, akıllı tarım makineleri, yapay zeka ve daha fazlası için Ar-Ge ve ürün kuluçka üslerine ev sahipliği yapıyor. Zoomlion, yenilikçi teknolojilerin öncüsü olarak, 150’den fazla endüstri lideri teknoloji, 8 deniz feneri fabrikası, 300’ün üzerinde akıllı üretim hattı ve tam 5G kapsama alanına sahip 20 personelsiz üretim hattı kurdu. Şirket son olarak Akıllı Şehir ile aynı anda 14 deniz feneri fabrikası inşa etmek ve yeni bir endüstri ölçütü belirlemek için; 5G, büyük veri, endüstriyel internet, yapay zeka ve blok zincir gibi en son teknolojileri entegre ediyor. Teknolojik yenilikleri kullanarak dijitalleşme ve üretimi bir araya getiren Zoomlion, bu sayede IM fabrikalarında üretim döngü süresini yüzde 55 azalttı.

Otuz yılı kapsayan  Zoomlion teknolojik yenilik

Zoomlion 30 yıldır güçlü rekabet avantajları oluşturmak için dönüşümü ve yeniliği destekliyor. Buna ek olarak son zamanlarda akıllı, dijital ve yeşil dönüşüm girişimlerini de önemseyen şirket, bu sayede önemli başarılar kazandı. Şirket, Hafriyat Makineleri Smart Park’a ek olarak; dünyanın en büyük kule vinci IM fabrikası ve endüstri parkına sahip. Zoomlion bunların yanı sıra 6 dakikada bir ekskavatör ve 18 dakikada bir kule vinç ile mikser kamyonları üreten Yuanjiang IM Endüstri Parkı’nı da inşa etti.


Yorumlar
Uyarı:
1.Yorum yaparken saygı çerçevesinden çıkmayın
2.Küfür Hakaret Siyasi propaganda içerikli yorum yapmak yasaktır.
3. Her ne şekilde olursa olsun, özel iletişim bilgilerinizi paylaşmayın, fark edildiğinde kesinlikte silinecektir, www.sinantektas.com.

Resim eklemek için:
[image] image_url [/image]

Bir kod bloğu eklemek için:
[code] your_code [/code]

Teklif eklemek için:
[quote] your_quote [/quote]

Bağlantı eklemek için:
[link] your_link_text | link_url [/link]