Sinan TektaşBana gelen birçok soruya cevap olarak bu yazıyı hazırladım. 

En çok sorulan soru: 3. Dünya Savaşı Çıkacak mı?

Mahserin dort atlisi aktif oldu:Hastalık, savaş, kıtlık, dogal felaketler


Ben Ukranya savaşının kısa sürede biteceğine inanmıyorum. Ülke kontrolü ele geçirilip, yönetimi değiştirilse bile abd ve nato üyelerinin kışkırtmaları ve silah yardımlarıyla; sokak çatışmalarının, ayaklanmaların aylarca belkide yıllarca devam edeceğini düşünüyorum. Putin’in haritasında önümüzdeki zamanlarla ilgili astrolojik göstergeler sıkıntılı biraz. Onun güç ve statü kaybedebileceğini söylüyor. Bu da bu işgalin kendisinin beklediği gibi olmayacağını gösteriyor. O hedefine ulaştığını söyleyecektir ama gerçekte öyle düşünmeyecektir. Rusya’nın ekonomik yaptırımlarda, sanıldığı gibi çok fazla etkileneceğini düşünmüyorum. Çünkü 2014’ten beri bu günlere hazırlık yapıldığına inanıyorum. Çin ve kendisine yakın bazı ülkelerle ticaretini daha da geliştirecektir. Bu ticarette para yerine ürün değiş-tokuşu yöntemi, altin veya kripto para kullanılabilir. Yeraltı kaynaklarından elde ettiği gelirlerinde artış olacağını görüyorum. Kendilerini 2,3 yıla kadar yeniden toparlarlar. Yalnız ülke içinde dış güçlerin örgütlediği; protestoların ve ayaklanmaların artacağını öngörüyorum. Putini yerinden etme organizasyonları olabilir. Çevresine ve sağlığına dikkat etmeli. Muhalif bir liderin başa gelmesi durumunda; ülke abdnin arka bahçesine dönüşecektir.  

Emperyalistlerin Turkiye planları çok daha kötü. Binlerce kilometre uzaklıktaki ülkelerle değil, yanı başımızdaki komşularımızla organize olmalıyız. Gerekirse Nato'dan cikmaliyiz. Nato artik savunma organizasyonu degil, Dunya'yi kana bulayan bir orgut.

Aylar önce bir eğitim yayınında, 3.Dünya savaşı olacaksa; balkanlardan başlar demiştim. Ukrayna-Rusya savaşının sadece bir kıvılcım olduğunu düşünüyorum. Fragman gibi düşünebiliriz. Bundan sonra olacaklar; dünyada kurulacak yeni düzenin yapı taşlarıdır. Güç dengeleri batıdan doğuya kayacak. Politikada ise; güç, aşırı sağ ve din ekseninden sol eksene kayacak. Bunu engellemek için  çabalıyorlar. Büyük değişimlerden önce büyük yıkımlar olur.

Ülkeler toplu bir dünya savaşına mı girer yoksa savaş, bazı ülkelerle sınırlı mı kalır, bilemem ama savaşlar dönemine girdik. Zaten artık savaş yöntemleri de değişti. Emperyalistler kendi çocuklarını savaştırmaktan kaçınıyorlar. Satın alınmış liderlerle, dünyanın çeşitli yerlerinden kiraladıkları paralı askerlerle, istediklerini savaştırıp, ekran karşısında film izler gibi izliyorlar. Onbeş-yirmi seneye kadar bu işleri robotlarla, insansız araçlarla halledeceklerdir. İnsanların kullanım süresi dolacak. 

En çok sorulan ikinci soru: Turkiye’de Neler Olacak?

Turkiye’de şu anki yönetim kadrosu gittiğinde, ülkede herşey normale dönmeye başlayacaktır. Cumhuriyetimizin kuruluş dönemindeki ayarlarına yavaş yavaş geri döneceğiz. Tüm iç ve dış düşmanlarımızın, ülkemizle ilgili planları suya düşecek. Ancak millet olarak son yirmi senede yaşananlardan büyük dersler almış olacağız. Elimizdekilerin kiymetini bilmeye baslayacagiz. Daha önceden de yazdığım gibi; 2023’te yönetimin değişeceğini düşünüyorum. Ancak şimdiki liderin yaptığı hataların ve ekonomik çöküntünün iyileştirilmesi 2025’i bulur. İstanbul, Ankara gibi belediyelerin; tarıma, üreticiye, çiftçiye verdiği destekler gibi bir yapı, 2023’ ten sonra tüm Türkiye’de uygulanacak. Ülkemiz yeniden kendi kendine yeten bir ülke olma yolunda ilerleyecek. Köylüler yeniden Ulusun efendisi olacak. 

Bizler, Yurtta barış, dünyada barış ilkesi gereği; hiç bir savaşın tarafı olmamalıyız. Özellikle de komşularımızla iyi ve dengede ilişkiler kurup, kendi ülkemizin yaralarını sarmak için uğraşmalıyız. 

Ülkemiz yirmi yıldır planlı olarak çöküşe hazırlandı ve tepside başka ülkelere sunuldu. Adalarımız gitti. Topraklarımız karış karış yabancılara peşkeş çekildi. Askerlerimiz emperyalist çıkarlara yem edildi. Tüm kurumlar ve fabrikalar satıldı. Ahlaki değerlerimiz yerle bir edildi. Kurucumuza hergün hakaretler dizildi. Milliyetçilik’ maskesini kullanan hükümet ortağından hiç ses çıkmadı. Lütfen oy verdiğiniz liderlerin neler yaptığını süzgeçten geçirin. Futbol takimi tutar gibi parti tutmayın. Sorgulayın, söylemlerini ve eylemlerini takip edin ona göre oy verin. 

Eğitimsiz ve niteliksiz politikacıların ürettiği yanlış politikalar ülkemize ve ekonomimize çok zarar verdi. Kurtuluş savaşından çıktığımız dönemdeki gibi bir haldeyiz. Farklılıklarımıza aldırmadan birlik olup, yeniden ‘Biz’ olmayı öğrendiğimizde; ülkemizi yeniden inşa edip ayağa kaldırırız. Umutluyum…tünel çıkışındayız ve ışık görünmeye başladı. 


Sevgiler,

Aasma Estefan

Yorumlar
Uyarı:
1.Yorum yaparken saygı çerçevesin'den çıkmayın
2.Küfür Hakaret Siyasi propaganda içerikli yorum yapmak yasaktır.
3. Her ne şekilde olursa olsun, özel iletişim bilgilerinizi paylaşmayın, fark edildiğinde kesinlikte silinecektir.