Kripto Para Piyasasında Yükseliş Devam Edecek Mi?

Sinan Tektaş
kripto para, cryptocurrency, crypto on a hand

2020 Aralık ayından itibaren aşırı hareketli olan kripto para piyasasında yükseliş dur durak bilmeden devam ediyor. Peki bu nereye kadar sürecek?

2017 ve 2018 dalgalanmalarında olduğu gibi bu yıl da aşırı pozitif kripto para piyasası ve aşırı yeşil fiyat hareketlenmeleri görüyoruz. Pandemi sürecinde devletler tarafından yapılan yardımların kripto para borsalarına aktarıldığı belirtiliyor. İnsanlar parasının değerini korumak ya da daha da değerlendirmek için kripto para borsalarına akın ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk'ın Dogecoin ve Bitcoin hakkında attığı Tweet'lerden dolayı piyasa tabiri caizse alev almıştı. Bu harekete Dogecoin'in tepkisi bir gecede %800 yükselmesiydi. Aynı şekilde Tesla'nın 1.5 Milyar dolarlık yatırımı da Bitcoin'i %17'ye kadar değerlendirmişti.

Yine de bu hareketlerin yanında çöküşler de yaşanabiliyor. Tıpkı 2017 ve 2018 ayı (düşüş) sezonunda olduğu gibi, üstelik bu düşüşlerden sonra piyasanın toparlanması uzun zaman alabiliyor. Şu an için piyasalarda biraz durgunluk gözleniyor. Sebebi ise wallstreetbets gibi Reddit topluluklarının pump (fiyat yükseltme) operasyonları sonrası kar alan büyük yatırımcıların piyasadan çıkması oldu. Bir sonraki hareketin ne yöne olacağını kestirmek oldukça zor, dikkatli olmakta ve toplulukların hareketine kapılmamakta fayda var.

Bizden şimdilik bu kadar. Bu sunumuzu beğendiyseniz paylaşarak ve yorum yaparak bize destek olmayı unutmayın.Yorumlar
Uyarı:
1.Yorum yaparken saygı çerçevesin'den çıkmayın
2.Küfür Hakaret Siyasi propaganda içerikli yorum yapmak yasaktır.
3. Her ne şekilde olursa olsun, özel iletişim bilgilerinizi paylaşmayın, fark edildiğinde kesinlikte silinecektir.