Instagram satış sayfası, Instagram butik tanıtımı

Sinan Tektaş


Instagram satış sayfası, Instagram butik sahibi olanlar genelde tanıtım için Instagram dışındaki mecraları önemsemiyor. 

Oysa hala birçok tüketici ilgilendiği ürün ya da hizmetler ile alakalı aramaları Google'dan yapıyor. Karşısına çıkan sonuç sayfalarını tıklayarak ilgili yerlere yöneliyor. Bundan dolayı Instagram dışındaki online mecralarda da aktif olmak, görünür olmak gerekiyor. Unutmayın! Müşterileriniz her yerde olabilir... Bir haber sitesinde, blogda, forum sitesinde, Facebook'ta, Twitter'da, Linkedin'de, Pinterest'te, YouTube'da, Google'da...

Takipçi almak, beğeni almak size müşteri kazandırmaz, para kazandırmaz. Müşteri kazandıracak, satış yapacak adımlar atmaya ihtiyacınız var. En önemlisi ise güven inşa etmek. Güven, Instagram'da sürdürülebilir büyümenin en önemli anahtarı... Güven kazanmanın en önemli yolu ise tanınmak...

Instagram satış sayfaları için tanıtım neden önemli?

Güven kazanmak

Birçok tüketici Instagram'da satış yapan sayfalar hakkında olumsuz bir izlenime sahip. Oysa işini başarıyla yapan, ciddi satışlar gerçekleştiren birçok sayfa var. Bunlar arasından sıyrılmak ve güven kazanmak için tanıtım şart. 

Potansiyel müşterileriniz Google'da X Instagram butik güvenilir mi? X Instagram Store'dan alışveriş yapan var mı? vb. aramalar yapıyor. Güven vermek şart.

Marka bilinirliğini artırmak

Instagram butik sayfanızın markalaşması daha fazla takipçi, müşteri ve satış anlamına geliyor. Bunun için tüm tanıtım ve pazarlama alanlarını mümkün olduğunda kullanmanız gerekiyor. Marka bilinirliği için Google aramalarında üst sıralarda yer almak hala çok önemli.

Satışları artırmak

Satışları artırmanın en önemli yolları güvenilir olmak ve tanınmaktan geçiyor. Sayfanızı bilmeyen biri sizden neden ürün alsın? Siz olsanız alır mısınız? Satış artırmada tanıtım çalışmalarına ağırlık vermek çok önemli.

Rakiplerden önde olmak

Tanıtım çalışmaları ile sizinle aynı ya da benzer ürün satan sayfalardan bir adım önde olabilirsiniz. Rakiplerinizden önde olmak size daha fazla yeni müşteri ve satış kazandırır. 

Instagram satış sayfam var, nasıl tanıtacağım?

Gelelim en önemli sorunun cevabına... 

Sayfanızı Instagram'da reklam verererek, çekiliş düzenleyerek, Influencer kişiler ile çalışarak tanıtmaya devam edeceksiniz. 

Facebook, YouTube, Twitter, Linkedin gibi mecralarda da olacaksınız.

Bunlara artı olarak online PR  çalışmaları da yürüteceksiniz. 

Instagram butik sayfanız ile ilgili haberlerin online medyada yer alması, 

Google aramalarında butik sayfa isminizin daha fazla görünmesi,

Röportaj şeklinde haber çalışması, 

Haber siteleri ve bloglarda Instagram satış sayfanız ile ilgili linkli tanıtım yazısı yayınlatmak, 

Google Benim İşletmem Hesabı kaydı, 

Web sitesi ya da e-ticaret sitesi hazırlama gibi çalışmalar mutlaka olacak.

Instagram'da satış amaçlı açılan sayfaların sayısı her geçen gün artıyor. Artık birçok kişi kendi işinin sahibi olmak istiyor, internetten bir şeyler satmak istiyor. Daha az çalışarak daha fazla kazanmak istiyor. Bundan dolayı rakipleriniz de artıyor. Tanıtım ve pazarlama amacıyla kanalları ne kadar çok çeşitlendirirseniz başarılı olma şansınız o kadar daha yüksek olacaktır. Instagram pazarlaması artık çok önemli bir konu ve satış yapacaksanız mutlaka hakim olmalısınız ya da bu bir danışman ile yola koyulmalısınız.  

Instagram pazarlaması ile ilgili işinize yarayabilecek birçok içerik bu blogda mevcut. Okumanızı öneriyorum. Arşivden, blog arama çubuğundan ya da ana sayfaki numaralardan eski yazılara ulaşabilirsiniz.

Instagram butik sayfa tanıtımı için: medyaistasyonu@gmail.com


Yorumlar
Uyarı:
1.Yorum yaparken saygı çerçevesin'den çıkmayın
2.Küfür Hakaret Siyasi propaganda içerikli yorum yapmak yasaktır.
3. Her ne şekilde olursa olsun, özel iletişim bilgilerinizi paylaşmayın, fark edildiğinde kesinlikte silinecektir.