Google Aramada Üst Sıralarda Çıkmanın Yolları (2020)

Sinan Tektaş
Grafiksel yükseliş, Grafiksel artış, Roket, Artış, Yükseliş, Zirveye ulaşmak
Bilindiği gibi Google şu anki en gelişmiş ve en çok tercih edilen arama motorudur. Günlük yaklaşık 13 milyon internet kullanıcısı Google arama motorunu ziyaret etmektedir.
Neredeyse her web site sahibinin istediği bir durumdur Google aramalarında üst sıralarda çıkmak...

Google'da aramalarda üst sıralarda çıkmak için öncelikle başlangıç SEO paketi hizmeti alabilir, arama motorlarında sitenizin yükselmesini sağlayabilirsiniz.
En kaliteli SEO paketleri, başlangıç SEO paketleri, kurumsal SEO paketleri SadeceOn'da sizleri bekliyor. Sitenizi daha fazla insana ulaştırabilmeniz için sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla siz de hemen SadeceOn'a gelin ve kaliteli hizmet almanın tadını çıkarın!

Milyonlarca web sitesinin arasında sizinle aynı kategoride yer alan kişilerle rekabet etmek, isminizi, markanızı, ürününüzü, projenizi daha ön planda tutmak ve başarıya, hedefe ulaşmanız için mutlaka çaba göstermelisiniz.

Google aramasında birinci sayfada bile çıkmanızı sağlayabilecek altın değerinde olan yöntemlerden bazılarına değineceğiz.

1 Sitenizdeki içerikleri düzenli bir periyotta paylaşın.

zaman planlaması, takvim, saat, planlı çalışma, çalışma planı

Bir gün üç paylaşım yapıp diğer gün iki paylaşım yaparak düzensiz bir periyot oluşturmayın. Google'ın en sevdiği özelliklerden biri düzenli içerik üretmektir. İçerikleriniz ne kadar düzenli periyotlarla oluşturulmuşsa Google'ın sitenizi ziyaret edip indeksleme olasılığı o kadar artacaktır.
Bu da içeriklerinizin Google'a daha çabuk eklenmesini sağlayacaktır.

2 Yazım kurallarına özen gösterin.

Yazım kuralları, İmla kuralları, Herkes, doğru yazım örnekleri, herkes yazımı

Yapılabilecek en basit hatalarda bile ziyaretçi kaybedebilirsiniz. Google'ın da yazım kurallarına oldukça önem verdiğini unutmayın. Uğraş verilen bir işin mutlaka bir karşılığı vardır değil mi? Siz ne kadar uğraşır, içeriğinizi özenle hazırlarsanız Google da buna karşılık size daha çok değer verip sizi ön plana çıkarabilir.

Örneğin, bir kişi Google'da "Google'da üst sıralarda çıkmak" sorgusunu arattığında doğal olarak yapılan arama sorgusuna en yakın içeriklerin arama ilk sayfasında listelenmesi beklenecektir. Bu paylaşımdaki diğer maddeleri de uyguladığınız takdirde Google birinci sıra için yüksek ihtimal söz konusu olacaktır.
Yukarıda bahsettiğimiz ziyaretçi kaybı büyük olasılıkla yazım hatasından kaynaklanacaktır.

3 Yayın içeriklerinde anahtar kelimeler ve etiketleri olabildiğince sık kullanın.


Harfler, Kelimeler, Anahtar kelime, zar şeklinde harfler

Oluşturacağınız yayınlarda, içerikle ilgili etiketleri mutlaka etiketler kısmına yazın. İçeriğin başlığını ya da başlık içerisindeki kelimeleri yazınızda/makalenizde sıkça kullanmaya özen gösterin. Çünkü Google, arama sonuçlarında sayfa başlığı ve içeriği birbirine en yakın olan içerikleri yani arama sorgusuyla en alakalı içerikleri karşımıza çıkarıyor.

Örneğin, bu içerikte sayfa başlığını "Google Aramada Üst Sıralarda Çıkmanın Yolları" olarak belirledim. Etiketlerde ise "Blogger, Meta tag, Anahtar kelimeler, SEO, SEO ayarları, Google'da üst sıralara çıkmak, Google sıralama artırma, Google sıralama yükseltme, Google indeksleme" etiketlerini kullandım.
Ayrıca konu içerisinde belirli aralıklarla "Google, üst sıralara çıkmak, birinci sayfada çıkmak" gibi anahtar kelimelere de değindim.
İçeriğiniz ve etiketleriniz başlıkla ne kadar alakalı ise Google'ın sizi önerme olasılığı da bu faktöre göre artacaktır.

Oluşturduğunuz içerikleri sosyal medyada paylaşın.

Sosyal medya ikonları, Sosyal medya, İkonlar

Hedef kitlenize daha kolay ulaşmak ve ziyaretçi sayınızı önemli ölçüde artırmak için Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter gibi sosyal medya platformlarından paylaşımlar yaparak sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Bu durum ayrıca Google'ın sitenizi indeksleme hızına olumlu etki edecektir.

5 Web sitenizi Google'ın veritabanına ekleyin.

 Bilgi depolama, Server, Sunucu, Server odası, Teknoloji, Veritabanı, Google serverları, Google sunucuları

Sitenizin yükselişi için en önemli etken diyebileceğimiz veritabanına kayıt işlemi ile Google'ın devasa kaynağına kayıt olmanızı kesinlikle öneriyoruz. Google, milyonlarca web sitesinin arasından öncelik olarak elbette veritabanı içerisinde bulunan kayıtlara yer verecektir. Sitenizi Google'ın veritabanına ekleme işlemini yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bonus
- Sitenizi Google gibi diğer arama motorlarına da ekleyerek çok daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Bunun için Arama Motorlarına Site Ekleme başlıklı sunumuza göz atabilirsiniz.

Bizden şimdilik bu kadar. Bu sunumuzu beğendiyseniz paylaşarak ve yorum yaparak bize destek olmayı unutmayın.

Yorumlar
Uyarı:
1.Yorum yaparken saygı çerçevesin'den çıkmayın
2.Küfür Hakaret Siyasi propaganda içerikli yorum yapmak yasaktır.
3. Her ne şekilde olursa olsun, özel iletişim bilgilerinizi paylaşmayın, fark edildiğinde kesinlikte silinecektir.